- Téma: Slatiňácký hydepark
- Úprava chování na veřejnosti aneb další kolo oblíbené únikovky “Koronavir”
- Téma: Koronavirus
- V Japonsku a na TchajWanu zvládají vir zatím lépe
Říká se, že “prostému lidu” stačí “chléb a hry“. Že pak už se jen málo zajímá.
Furt musím přemýšlet nad rozhovorem s psychiatrem Höschlem Koronavir porazí imunita a přirozené očkování, lidi tleskají zákazům, je to komunismus jako vyšitý *9. Je třeba zvláštní, že počet nakažených nějak výrazně nepoklesl a přesto se uvolňují opatření, jakoby na nich najednou zas tak nezáleželo.
Možná opravdu byla ta opatření zpočátku zbytečně přísná, byl tu oprávněný strach o zahlcení zdravotnictví. Zatímco až dnes vidíme, že obsazených máme pouze 1,7% lůžek (80 COVID pacientů v kritickém stavu *12 děleno 1670 JIP + 2802 ARO *11) a to lze jejich kapacitu samozřejmě ještě znásobit.
Ale co když někdo už dávno ví, že ta složitost a neustálé proměňování opatření (kdy bude otevřeno kadeřnictví, kdy květinářství, kolik lidí bude mít při svatebním obřadu roušku a jak daleko bude stát v jakém okamžiku oddávající od svědků…) nemá zásadní vliv na šíření a je to opravdu jen taková kouřová clona?
Anebo opravdu jenom náš establishment zkouší oblíbené “české cesty”, tedy co bude jak fungovat – jako pionýr slepých uliček Jára Cimrman?
Je zvláštní, proč se v těch stovkách stran napsaných na téma COVID tak málo píše o vztahy k celku, víte např. že oněch 5 tisíc nakažených odpovídá 0,05% populace a těch 213 mrtvých za měsíc a půl odpovídá 1,5% celkově zemřelých za stejnou dobu? Jak se upozorňuje v rozhovoru už z 24.3 Nakažené koronavirem počítáme špatně, je to účelová prezentace, varuje primářka Adámková.
A že “promořování” tempem 5000 lidí za měsíc (pokud počítáme, že to musí chytit polovina populace) by trvalo 83 let. A i kdyby to bylo 50 000 lidí za měsíc, když budeme brát, že evidujeme třeba jen 10% nakažených, pak by trvalo furt nepředstavitelných 8 let.
Skoro to vypadá, že (nejen) naše že vláda uměle nafukuje toto téma a zaměstnává veřejnost “hrou” proti koronaviru. Řeší, jak dlouho má být kniha či brýlové obroučky po vyzkoušení uloženy před dalším použitím v karanténě, přitom vliv těchto opatření na celkové šíření v ČR je přinejmenším sporný (myslím spíš že zanedbatelný). Veřejnost je totiž tou hrou natolik zaujata, že se si ani skoro nevšimla, že developeři sněmovnou opět tlačí stavební zákon, který sami připravili *1 *2 *3, anebo že nás separatisti za tichého souhlasu vládní ANO a ministra vnitra za ČSSD aspoň zkusili zase odtrhnout od Evropy *4 *5 (protože kvůli globalizovanému světu bohužel dnes více než jindy, platí, že Čím u nás bude méně Bruselu, tím více u nás bude Moskvy*10). Samozřejmě o snaze premiéra vykroutit se z podezření na střet zájmů hned na začátku “hry” ani nemluvě.*8
Obávám se totiž, že po 3 měsících buzerace a promrhaných 400 mld. z rozpočtu (které budou každého z 2 milionu produktivních obyvatel při 5ti letech splácení s RPSN 4% stát přes 200 tisíc Kč) se slávou dojdeme k tomu, že stejně nejlépe proti pandemii fungují opatření již roky známá a provozovaná na dálném východě, tedy:
- roušky a respirátory při vlastní nemoci a ve velkých shromážděních lidí,
- vůbec větší ohleduplnost vůči ostatním při vlastním nachlazení (dobrovolná nebo i vynucená – což je v naší sobecké společnosti bude asi nutné),
- trackování lidí (což tedy je ale třeba hlídat, aby se to nezvrhlo v sociální inženýring, tolik oblíbený hlavně v Číně a používaný (mimo jiné také) k udržení moci komunistů).
Aby nedošlo k nedorozumění – nemám problém s tím, že se řeší opravdu vážná pandemie i když středně vážné nemoci s hlavním cílem nezahltit zdravotnictví komplikovanými případy. Pozastavuji se spíš nad extravagantním způsobem, jakým se to dělá. Jestli to náhodou není záměr, jen cynické divadlo pro “lidi”.
Ale abych byl poctivý, naše vláda stále nemá na Maďarskou, kde se parlament už před měsícem dobrovolně odstavil a nechal prezidenta vést Maďarsko svou pevnou rukou ke světlým zítřkům *6 *7.
2 komentáře u „Nehraje s námi někdo cynickou korona-hru?“