Na Městský úřad Slatiňany byl opakovaně v nedávné době doručen anonym upozorňující na neoprávněné pronajímání bytu ve Slatiňanech na Starém náměstí. Pronajímatel Město Slatiňany již v minulosti tuto situaci řešilo plošně nebo s konkrétními nájemci. V minulosti byla v bytech na Starém náměstí prováděna namátková kontrola oprávněnosti užívání bytů pracovnicemi Městského úřadu Slatiňany za účasti příslušníka Městské policie Chrudim.
Se všemi 60 nájemníky byl uzavřen dodatek k nájemním smlouvám o nepovoleném pronajímání bytů třetí osobě. Všichni nájemníci dodatek podepsali a vyjádřili tak svůj souhlas. Bylo jednáno s některými nájemníky jednotlivě.
O vyjádření k této záležitosti byla požádána advokátní kancelář. Bohužel k obvinění z neoprávněného pronajímání a následnému opatření není dostatek důkazů.
Za důkazy jsou považovány především písemnosti, jako je podnájemní smlouva, úhrada nájmu jinou osobou apod. Žádné takové důkazy není lehké pronajímatelem získat.
V souvislosti s tímto chceme opakovaně vyzvat občany, pokud mají k čemukoli připomínky, náměty a upozornění, aby se pod odeslané písemnosti podepsali, a bude jim odpovězeno.1
- Josef Prokš, tajemník MěÚ Slatiňany, Ozvěny 3/2022[↩]